Zwart hout: het verschil tussen dompelen en spuiten
Zwarte planken voor bijvoorbeeld schuttingen kunnen gedompeld of gespoten zijn. De verschillen en ons advies leest u hier»
Lees meer
Levertijd is afhankelijk van gekozen opties
| Afhalen of bezorgen | Levertijd |
|---|---|
| Levering op bezorgadres | |
| Afhaallocatie Ane | |
| Afhaallocatie Barneveld | |
| Afhaallocatie Echt | |
| Afhaallocatie Grijpskerke | |
| Afhaallocatie Numansdorp | |
| Afhaallocatie Waardenburg |
BEZORGEN OP EEN AFLEVERADRES
Wij bezorgen alle producten rechtstreeks bij u thuis of op uw projectlocatie. De levertijd staat bij elk product vermeld, maar de langste levertijd van uw winkelwagen bepaalt wanneer alles geleverd wordt.
Wilt u weten op welke dagen wij op uw afleveradres leveren? Bekijk bij Productinformatie onder 'Handige links' dan de 'Leverdagen op jouw bezorgadres'.
AFHALEN BIJ EEN AFHAALLOCATIE
U kunt uw bestelling ook afhalen bij één van onze vestigingen of afhaallocaties. Hierbij geldt dat u altijd een mail van ons ontvangt met daarin de bevestiging dat uw bestelling klaar ligt om af te halen. Bekijk hieronder de locaties & de openingstijden.
| Barneveld (GE) Wesselseweg 46 |
Gratis afhalen ma t/m vr: 07:00 - 17:00 uur za: 08:00 - 12:00 uur |
|---|---|
| Ane (OV) Marsweg 6 |
Gratis afhalen vanaf €250 Afhaalkosten overige orders €24,95 ma t/m vr: 08:00 - 17:00 uur za: 08:30 - 15:30 uur |
| Echt (L) Loperweg 28 |
Gratis afhalen vanaf €250 Afhaalkosten overige orders €24,95 ma t/m vr: 08:00 - 17:00 uur |
| Grijpskerke (ZL) Ravesteinweg 3 |
Gratis afhalen vanaf €250 Afhaalkosten overige orders €24,95 ma: 13:00 - 17:00 uur di t/m vr: 10:00 - 17:00 uur za: 09:00 - 17:00 uur |
| Numansdorp (ZH) Industriestraat 25 |
Gratis afhalen vanaf €250 Afhaalkosten overige orders €24,95 ma t/m vr: 07:00 - 17:00 uur za: 08:30 - 12:00 uur |
| Waardenburg (GE) Industrieweg 5 |
Gratis afhalen vanaf €250 Afhaalkosten overige orders €24,95 ma t/m vr: 07:00 - 17:00 uur za: 08:30 - 15:00 uur |
Douglashout is populair vanwege de robuuste uitstraling. En dankzij de hoogte van 90 cm kun je ook nog buiten de tuin kijken als je deze lage schutting hebt geplaatst. Ideaal voor als schutting voor de voortuin of langs een oprit. Het hout zal na verloop van tijd wel gaan vergrijzen, wat de uitstraling nog natuurlijker maakt. Je kunt de originele kleur ook behouden door het hout te behandelen met tuinbeits.
Het tuinscherm heeft 19 planken: 10 aan de voorkant en 9 aan de achterkant. Hierdoor is er weinig doorkijk en krijg je dus ook privacy in je tuin.
Kenmerken
| Zichtdichtheid | : weinig doorkijk |
| Materiaal | : blank douglashout |
| Houtstructuur | : gladgeschaafd |
| Gemiddelde levensduur | : 10 - 15 jaar |
| Plank breedte | : ca. 14 - 14,5 cm |
| Plank dikte | : ca. 1,5 cm |
| Aantal planken | : 19 |
| Aantal tussenklampen | : 2 |
| Plaatsing tuinscherm | : verticaal |
Onze tips:
| Materiaalsoort | Douglas | blank |
|---|---|
| Afwerking | Geschaafd |
| Hoogte | 90 cm |
| Breedte | 180 cm |
| Afmeting (HxB) | 90x180 cm |
| Privacy | Volledige privacy |
Hout is een natuurproduct en elk houtsoort heeft bepaalde eigenschappen. Vaak worden deze ten onrechte gezien als mindere kwaliteit. Bij Vandentop vinden we het belangrijk u hier van tevoren over te informeren. Daarom lichten wij de belangrijkste eigenschappen hier toe. De volledige beschrijving vindt u in de productkaart onderaan de tekst.
Kromtrekken
Een natuurlijke eigenschap van douglashout is dat het kan kromtrekken of torderen. Het materiaal is ook dan gewoon te monteren. Ons advies is om het hout na levering zo snel mogelijk te plaatsen of in de schaduw te leggen, omdat het hout bij warmte sneller kromtrekt.
Scheuren
Hout ‘werkt’ door weersomstandigheden: in de zomer krimpt het hout door warmte en door vocht in het najaar zet het uit. In douglashout zullen daardoor scheuren ontstaan die karakteristiek zijn voor deze houtsoort, dit heeft geen invloed op de kwaliteit van het hout.
Vergrijzen
Douglas heeft van nature een warme kleur, maar zal door weersinvloeden na verloop van tijd vergrijzen. De originele kleur kan behouden blijven door het hout te behandelen met lazuur. Geïmpregneerd douglashout vergrijst overigens langzamer, maar is lastig te remmen.
Zwarte en witte schimmelvlekken
Hout wordt vaak vers aangeleverd in volle pakketten, waarin het vaak vochtig is. Vooral bij warm weer kan er dan schimmel optreden. Goed nieuws: de schimmelplekken verdwijnen vanzelf door weersinvloeden, maar kunnen ook verwijderd worden met ontweringswater.
| Productnaam | SKU | Prijs |
|---|---|---|
| Laag tuinscherm Garderen | 22.000213 | 81,95 |