Zwart hout: het verschil tussen dompelen en spuiten
Zwarte planken voor bijvoorbeeld schuttingen kunnen gedompeld of gespoten zijn. De verschillen en ons advies leest u hier»
Lees meer
Douglas balk | ruw | blank | 5x10 cm
Fijnbezaagd, ruw | Kopmaat: 5x10 cm | Verkrijgbaar in diverse lengtes
Douglas balk | ruw | bruin geïmpregneerd | 5x10 cm
Fijnbezaagd, ruw | Kopmaat: 5x10 cm | Verkrijgbaar in diverse lengtes
Douglas balk | ruw | zwart | 5x10 cm
Fijnbezaagd, ruw | Kopmaat: 5x10 cm | Verkrijgbaar in diverse lengtes
Douglas balken zijn erg geschikt om diverse houtconstructies mee te maken. Deze douglas balken hebben een kopmaat van 5x10 cm en worden daardoor vaak toegepast als gordingen voor lichte dakconstructies van bijvoorbeeld een veranda, kapschuur of overkapping. Ook worden deze balken gebruikt als afdekregel voor schuttingen, die gemaakt zijn met 10x10 cm palen.
Deze balken zijn gemaakt van zwart gespoten (RAL 9005) douglashout, waardoor ze een prachtige diepzwarte kleur krijgen. De mooie ‘vlam’ in het hout blijft hierdoor behouden.
De balken zijn fijnbezaagd, wat zorgt voor een ruwe structuur waardoor de robuuste uitstraling van het douglashout helemaal tot zijn recht komt.
Onze ruw douglas balken zijn vers gezaagd, waardoor er in de eerste maanden kans is op vocht- en harsuittreding en werking van het hout.
Hout behandelen
Om deze balken zoveel mogelijk hun originele kleur te laten behouden, gebruikt u voor de behandeling Remmers zwarte verf.
Houteigenschappen
Het bijzondere aan ons douglashout is dat het 4-ex logs gezaagd wordt, waardoor er minder kans is op kromtrekken.
Hout is een natuurproduct dat bepaalde eigenschappen heeft. In het tabblad 'producteigenschappen' vindt u de productkaart waar de belangrijkste eigenschappen van dit houtsoort aan bod komen.
Kenmerken
| Materiaal | : zwart gespoten douglashout – RAL9005 |
| Houtstructuur | : fijnbezaagd, ruw |
| Gemiddelde levensduur | : 10 – 15 jaar |
| Kopmaat | : 5x10 cm |
| Keurmerk | PEFC |
|---|
Hout is een natuurproduct en elk houtsoort heeft bepaalde eigenschappen. Vaak worden deze ten onrechte gezien als mindere kwaliteit. Bij Vandentop vinden we het belangrijk u hier van tevoren over te informeren. Daarom lichten wij de belangrijkste eigenschappen hier toe. De volledige beschrijving vindt u in de productkaart onderaan de tekst.
Kromtrekken
Een natuurlijke eigenschap van gekleurd hout is dat het kan kromtrekken of torderen. Het materiaal is ook dan gewoon te monteren. Ons advies is om het hout na levering zo snel mogelijk te plaatsen of in de schaduw te leggen, omdat het hout bij warmte sneller kromtrekt.
Scheuren
Hout ‘werkt’, ook na het kleuren. Dat betekent dat het krimpt door warmte en uitzet door vocht. De scheuren hebben geen invloed op de kwaliteit van het hout. Door het werken kunnen er op gekleurd hout ook lichte plekken of randen ontstaan, deze kunnen bijgewerkt worden met Remmers verf.
Verschil in kleur
Hout dat behandeld is met verf kan per batch in kleur verschillen. Ook de bijwerkverf kan een tint lichter of donkerder zijn dan het gekleurde hout. Dit is helaas niet te voorkomen. We adviseren dan ook om gekleurd hout altijd in één keer te bestellen, zodat dit uit één batch geleverd wordt.
Verschil in structuur
Belangrijk wanneer u gekleurde producten gaat combineren is dat de kleur hetzelfde is. Door verschillende ondergronden kan eenzelfde RAL-kleur er tóch anders uit zien. Zo kan de zwarte kleur van een ruwe douglas plank anders zijn dan die van een zwarte gladde douglas paal.
| Productnaam | SKU | Prijs |
|---|---|---|
| Douglas balk | zwart - RAL9005 | 5x10 cm | 300 cm | 2.051030 | 23,05 |
| Douglas balk | zwart - RAL9005 | 5x10 cm | 400 cm | 2.051040 | 30,75 |
| Douglas balk | zwart - RAL9005 | 5x10 cm | 500 cm | 2.051050 | 38,41 |