Zwart hout: het verschil tussen dompelen en spuiten
Zwarte planken voor bijvoorbeeld schuttingen kunnen gedompeld of gespoten zijn. De verschillen en ons advies leest u hier»
Lees meer
Levertijd is afhankelijk van gekozen opties
| Afhalen of bezorgen | Levertijd |
|---|---|
| Levering op bezorgadres | |
| Afhaallocatie Ane | |
| Afhaallocatie Barneveld | |
| Afhaallocatie Echt | |
| Afhaallocatie Grijpskerke | |
| Afhaallocatie Numansdorp | |
| Afhaallocatie Waardenburg |
BEZORGEN OP EEN AFLEVERADRES
Wij bezorgen alle producten rechtstreeks bij u thuis of op uw projectlocatie. De levertijd staat bij elk product vermeld, maar de langste levertijd van uw winkelwagen bepaalt wanneer alles geleverd wordt.
Wilt u weten op welke dagen wij op uw afleveradres leveren? Bekijk bij Productinformatie onder 'Handige links' dan de 'Leverdagen op jouw bezorgadres'.
AFHALEN BIJ EEN AFHAALLOCATIE
U kunt uw bestelling ook afhalen bij één van onze vestigingen of afhaallocaties. Hierbij geldt dat u altijd een mail van ons ontvangt met daarin de bevestiging dat uw bestelling klaar ligt om af te halen. Bekijk hieronder de locaties & de openingstijden.
| Barneveld (GE) Wesselseweg 46 |
Gratis afhalen ma t/m vr: 07:00 - 17:00 uur za: 08:00 - 12:00 uur |
|---|---|
| Ane (OV) Marsweg 6 |
Gratis afhalen vanaf €250 Afhaalkosten overige orders €24,95 ma t/m vr: 08:00 - 17:00 uur za: 08:30 - 15:30 uur |
| Echt (L) Loperweg 28 |
Gratis afhalen vanaf €250 Afhaalkosten overige orders €24,95 ma t/m vr: 08:00 - 17:00 uur |
| Grijpskerke (ZL) Ravesteinweg 3 |
Gratis afhalen vanaf €250 Afhaalkosten overige orders €24,95 ma: 13:00 - 17:00 uur di t/m vr: 10:00 - 17:00 uur za: 09:00 - 17:00 uur |
| Numansdorp (ZH) Industriestraat 25 |
Gratis afhalen vanaf €250 Afhaalkosten overige orders €24,95 ma t/m vr: 07:00 - 17:00 uur za: 08:30 - 12:00 uur |
| Waardenburg (GE) Industrieweg 5 |
Gratis afhalen vanaf €250 Afhaalkosten overige orders €24,95 ma t/m vr: 07:00 - 17:00 uur za: 08:30 - 15:00 uur |
Douglas palen 6,5x6,5 cm worden nagenoeg altijd gebruikt als schuttingpaal. Het is ook mogelijk een 8,5x8,5 paal te kiezen. Het verschil? De 6,5x6,5 paal zorgt voor een strakkere afwerking en is beter geschikt voor lichte constructies als tuinschermen, terwijl de 8,5x8,5 paal een robuustere uitstraling geeft en beter geschikt is voor zwaardere constructies als Zweeds rabat. Ook zijn deze palen geschikt om bijvoorbeeld tuinhekjes aan te bevestigen of een smalle pergola van te maken.
Om houtconstructies van bijvoorbeeld veranda’s, overkappingen of kapschuren te maken, raden we aan palen met een grotere kopmaat te gebruiken.
Douglashout heeft van nature een roze/gele kleur en vergrijst mooi. Ook blijft tijdens en na het vergrijzen de mooie ‘vlam’ in het hout behouden.
Deze palen zijn gladgeschaafd met rondom een afgeschuinde ‘vellingkant’ voor een strakke uitstraling. Daarnaast is het hout gedroogd, waardoor er minder kans is op kromtrekken.
Houteigenschappen
Het bijzondere aan ons douglashout is dat het 4-ex logs gezaagd wordt, waardoor er minder kans is op kromtrekken.
Hout is een natuurproduct dat bepaalde eigenschappen heeft. In het tabblad 'producteigenschappen' vindt u de productkaart waar de belangrijkste eigenschappen van dit houtsoort aan bod komen.
Kenmerken
| Materiaal | : bruin geïmpregneerd douglashout |
| Houtstructuur | : gladgeschaafd |
| Gemiddelde levensduur | : 10 – 15 jaar |
| Kopmaat | : ca. 6,5x6,5 cm |
| Lengte | : 300 cm |
| Materiaalsoort | Douglas | bruin geïmpregneerd |
|---|---|
| Afwerking | Geschaafd |
| Lengte | 300 cm |
| Breedte | 6,5 cm |
| Afmeting (HxB) | 6,5x6,5 cm |
| Dikte | 6,5 cm |
| Keurmerk | PEFC |
Hout is een natuurproduct en elk houtsoort heeft bepaalde eigenschappen. Vaak worden deze ten onrechte gezien als mindere kwaliteit. Bij Vandentop vinden we het belangrijk u hier van tevoren over te informeren. Daarom lichten wij de belangrijkste eigenschappen hier toe. De volledige beschrijving vindt u in de productkaart onderaan de tekst.
Kromtrekken
Een natuurlijke eigenschap van douglashout is dat het kan kromtrekken of torderen. Het materiaal is ook dan gewoon te monteren. Ons advies is om het hout na levering zo snel mogelijk te plaatsen of in de schaduw te leggen, omdat het hout bij warmte sneller kromtrekt.
Scheuren
Hout ‘werkt’ door weersomstandigheden: in de zomer krimpt het hout door warmte en door vocht in het najaar zet het uit. In douglashout zullen daardoor scheuren ontstaan die karakteristiek zijn voor deze houtsoort, dit heeft geen invloed op de kwaliteit van het hout.
Vlekken op het hout
Vaak zijn er vlekken zichtbaar op geïmpregneerd douglashout. Dit zijn sporen van het impregneermiddel. Deze zullen na plaatsing door weersinvloeden snel wegtrekken.
Zwarte en witte schimmelvlekken
Hout wordt vaak vers aangeleverd in volle pakketten, waarin het vaak vochtig is. Vooral bij warm weer kan er dan schimmel optreden. Goed nieuws: de schimmelplekken verdwijnen vanzelf door weersinvloeden, maar kunnen ook verwijderd worden met ontweringswater.
| Productnaam | SKU | Prijs |
|---|---|---|
| Douglas paal | geschaafd | bruin | 6,5x6,5 cm | 7.070731 | 15,65 |